Videotek

OS

Athen 2004 (www.youtube.com)
Final HS: Ryu Seung Min, Sydkorea - Wang Hao, Kina (01:21 min)

Bronsmatch HS: Wang Liqin, Kina - J-O Waldner, Sverige (02:20 min)
Bronsmatch HS: Wang Liqin, Kina - J-O Waldner (del 1: 08:48 min)
Bronsmatch HS: Wang Liqin, Kina - J-O Waldner (del 2: 08:48 min)
Bronsmatch HS: Wang Liqin, Kina - J-O Waldner (del 3: 08:48 min)
Bronsmatch HS: Wang Liqin, Kina - J-O Waldner (del 4: 08:52 min)
Semifinal HS: Ryu Seung Min, Sydkorea - J-O Waldner, Sverige (del 1: 10:14 min)
Semifinal HS: Ryu Seung Min, Sydkorea - J-O Waldner, Sverige (del 2: 10:19 min)
Semifinal HS: Ryu Seung Min, Sydkorea - J-O Waldner, Sverige (del 3: 10:18 min)
Semifinal HS: Ryu Seung Min, Sydkorea - J-O Waldner, Sverige (del 4: 10:18 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Timo Boll, Tyskland (del 1: 10:47 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Timo Boll, Tyskland (del 2: 09:09 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Timo Boll, Tyskland (del 3: 07:03 min)
Kvartsfinal HS: Wang Hao, Kina - Chuan Chih Yuan, Cinese Taipei (02:44 min)
1/8-dels final HS: J-O Waldner, Sverige - Ma Lin, Kina (del 1: 09:55 min)
1/8-dels final HS: J-O Waldner, Sverige - Ma Lin, Kina (del 2: 09:56 min)
1/8-dels final HS: J-O Waldner, Sverige - Ma Lin, Kina (del 3: 10:02 min)
1/8-dels final HS: J-O Waldner, Sverige - Ma Lin, Kina (del 4: 09:59 min)

Sydney 2000 (www.youtube.com)
Final HS: Kong Linghui - J-O Waldner, Sverige (del 1: 02:01 min)
Final HS: Kong Linghui - J-O Waldner, Sverige (del 2: 07:24 min)
Final HS: Kong Linghui - J-O Waldner, Sverige (del 3: 03:37 min)
Final HS: Kong Linghui - J-O Waldner, Sverige (del 4: 07:27 min)
Bronsmatch HS: Liu Goliang, Kina - Jörgen Persson, Sverige (del 1: 09:53 min)
Bronsmatch HS: Liu Goliang, Kina - Jörgen Persson, Sverige (del 2: 09:53 min)
Bronsmatch HS: Liu Goliang, Kina - Jörgen Persson, Sverige (del 3: 09:53 min)
Bronsmatch HS: Liu Goliang, Kina - Jörgen Persson, Sverige (del 4: 09:56 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 1: 10:14 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 2: 10:14 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 3: 10:12 min)

Atlanta 1996 (www.youtube.com)
Bronsmatch HD: Rosskopf/Fetzner - Yoo Nam/Lee Chul Seung, Sydkorea (00:23 min)

Barcelona 1992 (www.youtube.com)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - J-P Gatien, Frankrike (del 1: 09:48 min)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - J-P Gatien, Frankrike (del 2: 09:53 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Kim Taek Soo, Sydkorea
(del 1: 06:16 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Kim Taek Soo, Sydkorea (del 2: 07:48 min)
Semifinal HS: J-P Gatien, Frankrike - Ma Wenge, Kina (del 1: 09:50 min)
Semifinal HS: J-P Gatien, Frankrike - Ma Wenge, Kina (del 2: 09:58 min)
1/8-dels final HS: J-P Gatien, Frankrike - Yoo Nam Kyo, Sydkorea (del 1: 07:58 min)
1/8-dels final HS: J-P Gatien, Frankrike - Yoo Nam Kyo, Sydkorea (del 2: 08:01 min)

Seul 1988 (www.youtube.com)
Final HS: Yoo Nam Kyo, Sydkorea - Kim Ki Taek, Sydkorea (del 1: 08:22 min)
Final HS: Yoo Nam Kyo, Sydkorea - Kim Ki Taek, Sydkorea (del 2: 05:10 min)
Kvartsfinal HS: Erik Lindh, Sverige - Jiang Jialiang, Kina (del 1: 06:12 min)

Kvartsfinal HS: Erik Lindh, Sverige - Jiang Jialiang, Kina (del 2: 5:50 min)


VM

Zagreb 2007 (www.youtube.com)
Final HS Wang Liqin, Kina - Ma Lin, Kina (05:20 min)
Semifinal HS: Wang Liqin, Kina - Ryu Seung Min, Sydkorea, Sydkorea (07:55 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - Wang Hao, Kina (04:35 min)
Kvartsfinal HS: Ryu Seung
Min, Sydkorea - Timo Boll, Tyskland (03:53 min)
Kvartsfinal HS: Ma Lin, Kina - Vladimir Samsonov, Vitryssland (03:12 min)
1/8-dels final HS: Timo Boll, Tyskland - Kalinikos Kreanga, Grekland (02:40 min)

Shanghai 2005
(www.youtube.com)
Final HS Wang Liqin, Kina - Ma Lin, Kina (04:53 min)

Doha 2004/Team
(www.youtube.com)
Semifinal Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland - Joo Se Hyuk, Sydkorea (del 1: 08:00 min)
Semifinal Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland - Joo Se Hyuk, Sydkorea (del 2: 08:00 min)
Semifinal Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland - Joo Se Hyuk, Sydkorea (del 3: 07:59 min)
Semifinal Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland - Joo Se Hyuk, Sydkorea (del 4: 07:59 min)
Gruppspel Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland -Jörgen Persson, Sverige (del 1: 07:22 min)
Gruppspel Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland -Jörgen Persson, Sverige (del 2: 04:43 min)
Gruppspel Herrar Lag: Timo Boll, Tyskland -Jörgen Persson, Sverige (del 3: 07:45 min)

Paris 2003 (www.youtube.com)
Final HS: Werner Schlager, Österrike - Joo Se Hyuk, Sydkorea (06:48 min)
Semifinal HS: Werner Schlager, Österrike - Kong Linghui, Kina (del 1: 10:21 min)
Semifinal HS: Werner Schlager, Österrike - Kong Linghui, Kina (del 2: 10:25 min)
Semifinal HS: Werner Schlager, Österrike - Kong Linghui, Kina (del 3: 10:24 min)
Semifinal HS: Werner Schlager, Österrike - Kong Linghui, Kina (del 4: 10:30 min)
Semifinal HS: Werner Schlager, Österrike - Kong Linghui, Kina (del 5: 10:23 min)
Semifinal HS: Werner Schlager, Österrike - Kong Linghui, Kina (del 6: 10:22 min)
Semifinal HS: Joo Se Hyuk, Sydkorea - K. Kreanga, Grekland (del 1: 08:44 min)
Semifinal HS: Joo Se Hyuk, Sydkorea - K. Kreanga, Grekland (del 2: 08:46 min)
Semifinal HS: Joo Se Hyuk, Sydkorea - K. Kreanga, Grekland (del 3: 08:45 min)
Semifinal HS: Joo Se Hyuk, Sydkorea - K. Kreanga, Grekland (del 4: 08:46 min)
Kvartsfinal HS: K. Kreanga, Grekland - V. Samsonov, Vitryssland (del 1: 09:13 min)
Kvartsfinal HS: K. Kreanga, Grekland - V. Samsonov, Vitryssland (del 2: 09:17 min)
Kvartsfinal HS: K. Kreanga, Grekland - V. Samsonov, Vitryssland (del 3: 09:19 min)
Kvartsfinal HS: K. Kreanga, Grekland - V. Samsonov, Vitryssland (del 4: 09:15 min)
Kvartsfinal HS: K. Kreanga, Grekland - V. Samsonov, Vitryssland (del 5: 09:19 min)
Kvartsfinal HS: K. Kreanga, Grekland - V. Samsonov, Vitryssland (del 6: 09:14 min)
1/8-dels final HS: Wang Liqin, Kina - J-M Saive, Belgien (del 1: 09:32 min)
1/8-dels final HS: Wang Liqin, Kina - J-M Saive, Belgien (del 2: 09:36 min)
1/8-dels final HS: Wang Liqin, Kina - J-M Saive, Belgien (del 3: 09:35 min)
1/8-dels final HS: Wang Liqin, Kina - J-M Saive, Belgien (del 4: 09:33 min)
1/8-dels final HS: Wang Liqin, Kina - J-M Saive, Belgien (del 5: 09:41 min)
1/16-dels final HS: Fredrik Håkansson, Sverige - Patrick Chila, Frankrike (02:32 min)

Osaka 2001 (www.youtube.com)
Final HS: Wang Liqin, Kina - Kong Linghui, Kina (del 1: 10:19 min)
Final HS: Wang Liqin, Kina - Kong Linghui, Kina (del 2: 10:20 min)
Final HS: Wang Liqin, Kina - Kong Linghui, Kina (del 3: 10:23 min)
Final HS: Wang Liqin, Kina - Kong Linghui, Kina (del 4: 10:21 min)
Final HS: Wang Liqin, Kina - Kong Linghui, Kina (del 5: 10:22 min)

Malaysia 2000/Team (www.youtube.com)
Final herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 1: 09:05 min)
Final herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 2: 09:05 min)
Final herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 3: 09:05 min)
Final herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 4: 09:01 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 1: 09:19 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 2: 09:19 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 3: 09:19 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Liu Guoliang, Kina (del 4: 09:17 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Kong Linghui, Kina (del 1: 07:49 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Kong Linghui, Kina (del 2: 07:49 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Kong Linghui, Kina (del 3: 07:44 min)

Eindhoven 1999 (www.youtube.com)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - Ma Lin, Kina (del 1: 09:03 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - Ma Lin, Kina (del 2: 09:03 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - Ma Lin, Kina (del 3: 09:03 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - Ma Lin, Kina (del 4: 09:03 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - Ma Lin, Kina (del 5: 09:03 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 1: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 2: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 3: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 4: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 5: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 6: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 7: 09:27 min)
Semifinal HS: Ma Lin, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 8: 09:27 min)

Manchester 1997 (www.youtube.com)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - Vladimir Samsonov, Vitryssland (del 1: 07:43 min)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - Vladimir Samsonov, Vitryssland (del 2: 09:11 min)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - Vladimir Samsonov, Vitryssland (del 3: 07:25 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Yan Sen, Kina (del 1: 08:14 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Yan Sen, Kina (del 2: 08:17 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Yan Sen, Kina (del 3: 08:18 min)
Semifinal HS: Vladimir Samsonov, Vitryssland - Kong Linghui, Kina (del 1: 09:16 min)
Semifinal HS: Vladimir Samsonov, Vitryssland - Kong Linghui, Kina (del 2: 09:27 min)
Semifinal HS: Vladimir Samsonov, Vitryssland - Kong Linghui, Kina (del 3: 09:26 min)
Semifinal HS: Vladimir Samsonov, Vitryssland - Kong Linghui, Kina (del 4: 09:23 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner - J-P Gatien, Frankrike (del 1: 08:03 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner - J-P Gatien, Frankrike (del 2: 08:05 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner - J-P Gatien, Frankrike (del 3: 08:03 min)
1/8-dels final HS: J-O Waldner, Sverige - Zoran Primorac, Kroatien (09:23 min)
Final HD: Linghui/Guoliang, Kina - Waldner/Persson, Sverige (del 1: 10:41 min)
Final HD: Linghui/Guoliang, Kina - Waldner/Persson, Sverige (del 2: 10:37 min)
Final HD: Linghui/Guoliang, Kina - Waldner/Persson, Sverige (del 3: 10:41 min)
Kvartsfinal Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Kong Linghui, Kina (09:11 min)
Kvartsfinal Herrar Lag: Wang Tao, Kina - Jörgen Persson (10:04 min)

Tianjin 1995 (www.youtube.com)
Final HS: Kong Linghui, Kina - Liu Guoliang Kina (del 1: 10:11 min)
Final HS: Kong Linghui, Kina - Liu Guoliang Kina (del 2: 10:11 min)
Final HS: Kong Linghui, Kina - Liu Guoliang Kina (del 3: 10:10 min)

Göteborg 1993 (www.youtube.com)
Final HS: J-P Gatien, Frankrike - J-M Saive, Belgien (del 1: 08:59 min)
Final HS: J-P Gatien, Frankrike - J-M Saive, Belgien (del 2: 09:03 min)
Final HS: J-P Gatien, Frankrike - J-M Saive, Belgien (del 3: 09:07 min)
Final Herrar Lag: Peter Karlsson, Sverige - Wang Hao, Kina (10:12 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Ma Wenge, Kina (del 1: 08:40 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Ma Wenge, Kina (del 2: 10:33 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Wang Tao, Kina (del 1: 06:58 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Wang Tao, Kina (del 2: 04:52 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Wang Tao, Kina (del 3: 06:23 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Wang Hao, Kina (del 1: 07:39 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Wang Hao, Kina (del 2: 04:29 min)
Semifinal Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Kim S. Hui, Nordkorea (del 1: 05:06 min)
Semifinal Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Kim S. Hui, Nordkorea (del 2: 09:30 min)


Chiba 1991 (www.youtube.com)
Final HS: Jörgen Persson, Sverige - J-O Waldner, Sverige (del 1: 08:54 min)
Final HS: Jörgen Persson, Sverige - J-O Waldner, Sverige (del 2: 07:46 min)
Final HS: Jörgen Persson, Sverige - J-O Waldner, Sverige (del 3: 08:54 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Ma Wenge, Kina (del 1: 08:17 min)
Semifinal HS: J-O Waldner, Sverige - Ma Wenge, Kina (del 1: 10:40 min)

Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - J-P Gatien, Frankrike (del 1: 09:55 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - J-P Gatien, Frankrike (del 2: 06:56 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - J-P Gatien, Frankrike (del 3: 05:55 min)

Dortmund 1989 (www.youtube.com)
Final Herrar Lag: Mikael Appelgren, Sverige - Jiang Jialiang, Kina (del 1: 09:13 min)
Final Herrar Lag: Mikael Appelgren, Sverige - Jiang Jialiang, Kina (del 2: 09:16 min)
Final Herrar Lag: Mikael Appelgren, Sverige - Jiang Jialiang, Kina (del 3: 09:13 min)
Final Herrar Lag: Mikael Appelgren, Sverige - Jiang Jialiang, Kina (del 4: 09:19 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Teng Yi, Kina (del 1: 09:31 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Teng Yi, Kina (del 2: 09:36 min)
Final Herrar Lag: J-O Waldner, Sverige - Teng Yi, Kina (del 3: 09:34 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Chen Longcan, Kina (del 1: 08:13 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Chen Longcan, Kina (del 2:
08:18 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Chen Longcan, Kina (del 3: 08:18 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Chen Longcan, Kina (del 4: 08:18 min)

New Dehli 1987
(www.youtube.com)
Final HS: Jiang Jialiang, Kina- J-O Waldner, Sverige (17:24 min)
Kvartsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Chen Longcan, Kina (10:35 min)
1/32-delsfinal HS: Jacques Secretin, Frankrike - Li Gun Sang, Nordkorea (03:01 min)
2:a omg. HS: Desmond Douglas, England - Ivan Popnosov, Ryssland (02:16 min)
2:a omg. HS: Andrej Grubba, Polen - J-P Gatien, Frankrike (del 1: 05:17)
2:a omg. HS: Andrej Grubba, Polen - J-P Gatien, Frankrike (del 2: 05:23)


Göteborg 1985
(www.youtube.com)
Final Herrar Lag: Chen Xinhua, Kina - J-O Waldner, Sverige (10:32 min)

Tokyo 1983 (www.youtube.com)
Final Herrar Lag: Cai Zhenhua, Kina - J-O Waldner, Sverige (08:19 min)
Final HD: D. Surbek/Z Kalinic, Jugoslavien - J. Jialiang/X. Saike, Kina (03:33 min)

Novi Sad 1981 (www.tabletennisdayton.com)
Final Herrar Lag: Istvan Jonyer, Ungern - Shi Zhihao, Kina (del 1: 08 sek)
Final Herrar Lag: Istvan Jonyer, Ungern - Shi Zhihao, Kina (del 2: 11 sek)
Final Herrar Lag: Istvan Jonyer, Ungern - Shi Zhihao, Kina (del 3: 19 sek)
Final Herrar Lag: Istvan Jonyer, Ungern - Shi Zhihao, Kina (del 4: 07 sek)
Final Herrar Lag: Istvan Jonyer, Ungern - Shi Zhihao, Kina (del 5: 07 sek)
Final Herrar Lag: Istvan Jonyer, Ungern - Shi Zhihao, Kina (del 6: 14 sek)
Final Herrar Lag: Tibor Klampar, Ungern - Shi Zhihao, Kina (12 sek)

Nagoya 1971 (www.svt.se)
Final HS: Stellan Bengtsson, Sverige - Shigeo Itoh, Japan (04:06 min)



JUNIOR-VM

Linz 2005 (www.youtube.com)
Final HJ20: Patrik Baum, Tyskland - Jun Mizutani, Japan (06:17 min)

 

WORLD CUP

Barcelona 2007 (www.youtube.com)
Final HS: Wang Hao, Kina - Ryu Seung Min, Sydkorea (del 1: 09:48 min)
Final HS: Wang Hao, Kina - Ryu Seung Min, Sydkorea (del 2: 07:52 min)
Bronsmatch HS: Wang Liqin, Kina - Timo Boll, Tyskland (02:18 min)
Semifinal HS: Ryu Seung Min, Sydkorea - Wang Liqin, Kina (03:24 min)

Paris 2006
(www.youtube.com)
Final HS: Ma Lin, Kina - Wang Hao, Kina (04:25 min)

Liegé 2005 (www.youtube.com)
Final HS: Timo Boll, Tyskland - Wang Hao, Kina (03:40 min)
Semifinal HS: Timo Boll, Tyskland - Ma Lin, Kina (06:39 min)

 

EM

Belgrad 2007 (www.youtube.com)
Final HS: Timo Boll, Tyskland - Vladimir Samsonov, Vitryssland (04:29 min)
Semifinal HS: Timo Boll, Tyskland - Dmitri Ovtcharov, Tyskland (02:59 min)
Semifinal HS: Vladimir Samsonov, Vitryssland - Michael Maze, Danmark (4:20 min)

Århus 2005 (www.youtube.com)
1/16-delsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Allan Bentsen, Danmark (del 1: 06:05 min)
1/16-delsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Allan Bentsen, Danmark (del 2: 04:45 min)
1/16-delsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Allan Bentsen, Danmark (del 3: 03:06 min)
1/16-delsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Allan Bentsen, Danmark (del 4: 03:53 min)
1/16-delsfinal HS: J-O Waldner, Sverige - Allan Bentsen, Danmark (del 5: 06:15 min)

Bratislava 1996 (www.youtube.com)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - Jörgen Persson, Sverige (del 1: 07:24 min)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - Jörgen Persson, Sverige (del 2: 07:24 min)
Final HS: J-O Waldner, Sverige - Jörgen Persson, Sverige (del 3: 07:19 min)

Stuttgart 1992 (www.youtube.com)
Final HS: Jörg Rosskopf, Tyskland - J-M Saive, Belgien (del 1: 09:33 min)
Final HS: Jörg Rosskopf, Tyskland - J-M Saive, Belgien (del 2: 09:34 min)
Final HS: Jörg Rosskopf, Tyskland - J-M Saive, Belgien (del 3: 09:34 min)
Final HS: Jörg Rosskopf, Tyskland - J-M Saive, Belgien (del 4: 09:35 min)
Semifinal HS: Jörg Rosskopf, Tyskland - Zoran Primorac, Kroatien (10:38 min)

Semifinal HS: J-M Saive, Belgien - Andrej Grubba, Polen (del 1: 07:36 min)
Semifinal HS: J-M Saive, Belgien - Andrej Grubba, Polen (del 2: 07:37 min)
Semifinal HS: J-M Saive, Belgien - Andrej Grubba, Polen (del 3: 07:43 min)
Kvartsfinal HS: Jörg Rosskopf, Tyskland - Chen Xinhua, England (08:45 min)
Kvartsfinal HS: Andrej Grubba, Polen - Jörgen Persoosn, Sverge (06:07 min)

Kvartsfinal HS: Zoran Primorac, Kroatien - J-O Waldner, Sverige (del 1: 07:00 min)
Kvartsfinal HS: Zoran Primorac, Kroatien - J-O Waldner, Sverige (del 2: 07:04 min)
Final Herrar Lag: Carl Prean, England - Mikael Appelgren, Sverige (del 1: 06:31 min)
Final Herrar Lag: Carl Prean, England - Mikael Appelgren, Sverige (del 2: 06:32 min)
Final Herrar Lag: Jörgen Persson, Sverige - Chen Xinhua, England (10:37 min)

Göteborg 1990 (www.youtube.com)
Final HS: Mikael Appelgren, Sverige - Andrej Grubba, Polen (del 1: 08:30 min)
Final HS: Mikael Appelgren, Sverige - Andrej Grubba, Polen (del 2: 04:27 min)
Final HS: Mikael Appelgren, Sverige - Andrej Grubba, Polen (del 3: 08:40 min)
Semifinal HS: Mikael Appelgren, Sverige - Jörg Rosskopf, Tyskland (del 1: 08:24 min)
Semifinal HS: Mikael Appelgren, Sverige - Jörg Rosskopf, Tyskland (del 2: 03:18 min)
Semifinal HS: Mikael Appelgren, Sverige - Jörg Rosskopf, Tyskland (del 3: 09:34 min)
Semifinal HS: Andrej Grubba, Polen - J-P Gatien Frankrike (del 1: 06:14 min)
Semifinal HS: Andrej Grubba, Polen - J-P Gatien Frankrike (del 2: 06:23 min)
Kvartsfinal HS: J-P Gatien, Frankrike - J-O Waldner, Sverige (del 1: 10:34 min)
Kvartsfinal HS: J-P Gatien, Frankrike - J-O Waldner, Sverige (del 2: 10 41 min)
Kvartsfinal HS: J-P Gatien, Frankrike - J-O Waldner, Sverige (del 3: 10:37 min)
Kvartsfinal HS: Mikael Appelgren, Sverige - Göran Wranå, Sverige (03:32 min)
1/8-dels final HS: Calin Creanga, Rumänien - Erik Lindh, Sverige (05:21 min)


EUROPA TOP-12

Arezzo 2007 (www.ttlive.com)
Final HS: Samsonov, Vitryssland - Kreanga, Grekland
DS: Struse, Tyskland - Stefanova, Italien
HS: Samsonov Vitryssland - Boll, Tyskland
DS: Wosik, Tyskland - Li, Holland
DS: Wu, Tyskland - Ganina, Ryssland


Rennes 2005 (www.youtube.com)
Final HS: Alexei Smirnov, Ryssland - Vladimir Samsonov, Vitryssland (04:22 min)

Frankfurt 2004 (www.youtube.com)
Final HS: Michael Maze, Danmark - Werner Schlager, Österrike (del 1: 10:57 min)
Final HS: Michael Maze, Danmark - Werner Schlager, Österrike (del 2: 10:58 min)
Final HS: Michael Maze, Danmark - Werner Schlager, Österrike (del 3: 10:58 min)
Final HS: Michael Maze, Danmark - Werner Schlager, Österrike (del 4: 05:30 min)
Final HS: Michael Maze, Danmark - Werner Schlager, Österrike (del 5: 05:31 min)



EUROPA JUNIOR TOP-12


Riga 2007 (www.ttlive.com)
DJ: Solja, Tyskland - Kolodyazhnaya, Ryssland
DJ: Staehr, Tyskland - Kolodyazhnaya, Ryssland
HJ: Burgis, Lettland - Salifou, Frankrike
DJ: Samara, Rumänien - Partyka, Polen

 

NATIONELLA ÖPPNA MÄSTERSKAP/PRO TOUR M.M

Japanska Öppna Mästerskapen 2007 (www.youtube.com)
Final HS: Wang Hao, Kina - Ma Long, Kina (01:29 min)

Slovenska Öppna Mästerskapen 2007 (www.youtube.com)
Final HS: Wang Hao, Kina - Ruy Seung Min, Sydkorea (03:00 min)

Koreanska Öppna Mästerskapen 2007 (www.youtube.com)
Final HS: Oh Seng Eun, Sydkorea - Zoran Primorac, Kroatien (04:32 min)

Franska Öppna Mästerskapen 1998
(www.youtube.com)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 1: 09:26 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 2: 09:27 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 3: 09:34 min)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - J-O Waldner, Sverige (del 4: 09:33 min)

US Open 1995 (www.youtube.com)
Final HS: Liu Guoliang, Kina - Feng Zhe, Kina (03:35 min)