Träningsgrupper 2010-2011


 

TEAM FRAMTID
Träningsstart 2010: Vecka 34 (tisdag 24/8-10)
Träningstider:
Tis: 18:00-20.00 Tränare: Robert S./Mattias
Ons: 18:00-20.00 Tränare: Torben/Robert D.
Tränare:
Robert Svanberg tel: 073-0411892
Mattias Syrén tel: 073-6995157

Torben Teuteberg tel: 0046-700160812
Robert Dovenius tel: 070-7930831

Projektansvarig:
Anders Långström tel: 021-415320

 

A - GRUPPEN
Träningsstart 2010: Vecka 34 (onsdag 25/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis:
20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Ons:
20:00-22.00 Tränare: Lasse/Henrik
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Lasse Ericsson tel: 021-330810
Henrik Magnusson tel: 021-801179

 

ELITGRUPPEN
Träningsstart 2010: Vecka 34 (onsdag 25/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis:
20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Ons:
20:00-22.00 Tränare: Lasse/Henrik
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Lasse Ericsson tel: 021-330810
Henrik Magnusson tel: 021-801179

 

TEAM YASAKA-Kadett
Träningsstart 2010: Vecka 34 (måndag 23/8-10)
Träningstider:
Mån: 18:30-20:00 Tränare: Robert/Linnea
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Ons: 20:00-22.00 Tränare: Lasse/Henrik
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Robert Dovenius tel: 070-7930831
Lasse Ericsson tel: 021-330810
Henrik Magnusson tel: 021-801179
Linnea Andersson tel: 021-148277

 

TEAM YASAKA-Minikadett
Träningsstart 2010: Vecka 34 (måndag 23/8-10)
Träningstider:
Mån: 18.30-20.00 Tränare: Robert/Linnea
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Fre:
19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Robert Dovenius tel: 070-7930831
Linnea Andersson tel: 021-148277


UNGDOMSELIT 1
Träningsstart 2010: Vecka 34 (måndag 23/8-10)
Träningstider:
Mån: 18.30-20.00 Tränare: Robert/Linnea
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning

Ons: 20:00-22.00 Tränare: Lasse/Henrik
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Robert Dovenius tel: 070-7930831
Lasse Ericsson tel: 021-330810
Henrik Magnusson tel: 021-801179
Linnea Andersson tel: 021-148277

 

UNGDOMSELIT 2
Träningsstart 2010: Vecka 34 (måndag 23/8-10)
Träningstider:
Mån: 18.30-20.00 Tränare: Robert/Linnea
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning

Ons: 20:00-22.00 Tränare: Lasse/Henrik
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Robert Dovenius tel: 070-7930831
Lasse Ericsson tel: 021-330810
Henrik Magnusson tel: 021-801179

Linnea Andersson tel: 021-148277

 

UTVECKLINGSGRUPP 1
Träningsstart 2010: Vecka 34 (måndag 23/8-10)
Träningstider:
Mån: 18.30-20.00 Tränare: Robert/Linnea
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning

Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Robert Dovenius tel: 070-7930831
Linnea Andersson tel: 021-148277

 

UTVECKLINGSGRUPP 2
Träningsstart 2010: Vecka 34 (onsdag 25/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Ons: 17.00-18.00 Tränare: Hans/Tobias
Fre: 18.00-19.30 Tränare: Johan/Staffan
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Hans Andersson tel: 021-358044
Tobias Görjevik tel: 021-3708029
Johan Rinderud tel: 021-27282
Staffan Rudin tel:
021-331943

 

PINGISGRUPP 1
Träningsstart 2010: Vecka 34 (måndag 23/8-10)
Träningstider:
Mån: 17.00-18.30 Tränare: Markus/Martin
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning

Fre: 17.00-18.00 Tränare: Johan
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Markus Carlsson tel: 021-76042
Martin Danielsson tel: 021-140547
Johan Rinderud tel: 021-27282

PINGISGRUPP 2
Träningsstart 2010: Vecka 34 (tisdag 24/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 17.00-18.00 Tränare: Linnea/Markus
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:
Markus Carlsson tel: 021-76042

Linnea Andersson tel: 021-148277

 

PINGISGRUPP 3
Träningsstart 2010: Vecka 34 (fredag 27/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Fre: 17.00-18.00 Tränare: Johan
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning
Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar
Tränare:

Johan rinderud tel: 021-27282

 

UNGDOMSGRUPP A
Träningsstart 2010: Vecka 34 (torsdag 26/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tors: 17.30-19.00 Tränare: Christer/Richard/Johan
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning

Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar

Tränare:
Christer Hedberg tel: 021-141704
Richard Berg tel: 021-334012
Johan Lindberg tel: 021-330453

 

UNGDOMSGRUPP B
Träningsstart 2010: Vecka 34 (torsdag 26/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tors: 17.30-19.00 Tränare: Lars/Bo
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning

Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar

Tränare:
Lars Jonsson tel: 021-804957
Bo Danielsson tel: 021-66048

 

PINGISSKOLA A
Träningsstart 2010: Vecka 40 (söndag; 10/10-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning

Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar

Sön: 16.00-17.30 Tränare: Christer/Roland
Tränare:
Christer Andersson tel: 330208
Roland Bägén tel: 183835



PINGISSKOLA B
Träningsstart 2011: Prel. Våren 2011
Träningstider:
???
Tränare:
???

VETERANGRUPPEN/MOTIONSGRUPPEN
Träningsstart 2010: Vecka 34 (tisdag 24/8-10)
Träningstider:
Mån: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Tis: 10.00-12.00 Tränare: Ej tränarledd
Tis: 20.00-22.00 Tränare: Fri träning
Fre: 19.30-21.30 Tränare: Fri träning

Lör: 09.00-20.00 Fri träning, ej vid tävlingar
Sön: 09:00-16:00 samt 17:30-18:00 Fri träning, ej vid tävlingar

Tränare:
Ej tränarledd